Hackathon


5. Bydgoski Hackathon, organizowany przez Bydgoski Klaster Informatyczny, odbędzie się w dniach  25-26 marca 2022 r.  Po jednorazowej przygodzie z Hackathonem on line, wracamy do tradycyjnej formuły spotkania „na żywo”. Tym razem miejscem rywalizacji programistów będą Młyny Rothera na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

 

Bydgoski Hackathon od pięciu lat jest organizowany przez Bydgoski Klaster Informatyczny, przy aktywnej współpracy bydgoskiej społeczności IT. W 2020 roku z uwagi na epidemię COVID nie odbył się – jak zwykle – wiosną, lecz  w listopadzie i w formule online.

Przed przedstawicielami bydgoskich firm branży IT zaprezentują  się licznie prawdziwi pasjonaci programowania, w tym najzdolniejsi i najambitniejsi  studenci informatyk uczelni współpracujących ze zrzeszonymi w Bydgoskim Klastrze Informatycznym szkołami wyższymi


Ideą 5. Bydgoskiego Hackathonu 2022 jest propagowanie informatyki w Bydgoszczy oraz promowanie najzdolniejszych młodych programistów i najefektywniejszych zespołów biorących udział w turnieju, a ponadto integracja środowiska branżowego oraz nawiązywania współpracy między przedsiębiorcami a instytucjami edukacyjnymi kształcącymi ich przyszłych pracowników.


Dobór tematów (które są tajemnicą aż do oficjalnego rozpoczęcia turnieju) sprawia, że rozwiązania stworzone podczas tego wydarzenia mają szansę poprawić jakość cyfrowego życia mieszkańców naszego kraju.

 

Bydgoski Hackathon to spotkanie pasjonatów programowania. Uczestnicy mogą rejestrować się drużynowo. Po utworzeniu zespołów, uczestnicy przystępują do pracy – koncepcyjnej, twórczej, programistycznej – i w czasie jednej, pełnej doby tworzą innowacyjne i pomysłowe rozwiązania. Sprzyjająca atmosfera pozwala pobudzić kreatywność uczestników oraz podzielić się wiedzą i doświadczeniem. W trakcie prac można liczyć na pomoc mentorów – doświadczonych programistów z firm zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Informatycznym.

Na wniosek uczestników poprzednich edycji, tegoroczny Hackathon rozszerzyliśmy o panel z zakresu prezentacji prac programistów, odbywający się przed rozpoczęciem drugiego dnia  turnieju.


Od pięciu lat Bydgoski Hackathon spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem. Z badań ewaluacyjnych wynika, że uczestnicy szczególnie docenili merytoryczny charakter wydarzenia, ocenili całość jako wciągające przeżycie, pouczające, pożyteczne dla pasjonatów programowania. Organizatorzy Bydgoskiego Hackathonu szczycą się aktywnym udziałem uczestników i twórczą wymianą poglądów. Należy też wspomnieć, że zwycięzcy pierwszych edycji często znajdowali pracę w patronujących turniejowi firmach, a następnie – już jako wolontariusze i mentorzy pomagali organizować kolejne edycje turnieju i udzielali cennych wskazówek młodszym koleżankom i kolegom.

W roku 2020 w listopadowym Hackathonie wzięło udział ok. 80  uczestników,  przede wszystkim z Bydgoszczy, ale także z innych, bliższych i bardziej odległych miast i uczelni​. Liczymy na to, że w 2022 roku Hackathon będzie się cieszył równie dużym zainteresowaniem.

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!!! 

Tak było w 2019r. …

A tak było w 2020 roku w wersji online.

Zamiana języka