W tym roku po raz pierwszy do bydgoskiej uczelni zawita Programowanie Zespołowe realizowane razem z firmami z branży. Dzięki współpracy władz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej oraz Bydgoskiego Klastra informatycznego zostaną uruchomione zajęcia, które znacznie podniosą poziom praktycznego przygotowania studentów do pracy w obszarze IT.

Do projektu przystępują cztery firmy: Logon, Monterail.com, Syneo.pl i T Komp. Dyrektorzy i kierownicy, zarządzający na co dzień firmami i projektami IT, podzielą się swoim zawodowym doświadczeniem. Podczas zajęć studenci zrealizują zadania, których będą autorami. Będą mieli na to rok. Zespoły będą rywalizowały o Nagrodę Dziekana i Dyrektora Instytutu. Zaprezentują efekty swojej rocznej pracy podczas publicznej prezentacji projektów.

Praktyczne podejście do programowania ma dać studentom możliwość poznania specyfiki i tajników programowania. Z kolei pracodawcy będą mogli przekazać wiedzę potrzebną w pracy zawodowej. Dla wielu firm jest to także naturalna forma znalezienia przyszłych współpracowników. Ponadto dla studentów to możliwość sprawdzenia siebie i spojrzenia na swój pomysł nie tylko okiem programisty, ale i menadżera. Co ważne, jest to kolejne działanie wśród członków Bydgoskiego Klastra Informatycznego, które będzie miało wpływ na poziom nauczania i edukacji w naszym regionie. Czekamy na dalsze uczelnie i ciekawe projekty z programowania zespołowego na UKW.