SoftBlue SA

SoftBlue to operator nowych technologii, innowacyjna spółka, która komercjalizuje badania i projekty naukowe. Firma pracuje już od 2003 roku. Na początku działalności zajmowała się konsultingiem w dziedzinie zdobywania i wdrażania funduszy unijnych. Udało jej się zrealizować wiele projektów wspierających rozwój społeczeństwa informacyjnego, zarówno dla instytucji z sektora publicznego jak biznesu. Zdobyte w ten sposób doświadczenie zaowocowało zwiększeniem kompetencji spółki, która zaczęła oferować projektowanie i zarządzanie systemami informatycznymi. Od 2012 roku w strukturach firmy funkcjonuje Dział Badań i Rozwoju, którego zespół ekspertów skupia się na trzech obszarach: biotechnologii, teleinformatyce i programowaniu.

Dzięki posiadanym kompetencjom oraz doświadczeniu spółka z sukcesem komercjalizuje nowe technologie – wyszukuje pomysły, idee z potencjałem i wciela je w życie. Jako operator nowych technologii SoftBlue pracuje nad takimi rozwiązaniami jak AirDron – bezzałogowy pojazd latający do badania zanieczyszczeń powietrza w niskich emisjach; SenSoft – czujniki przeznaczone do monitorowania warunków transportu produktów wrażliwych takich jak leki czy mrożonki; oraz SoftHeart – urządzenie do badania serca w widmach niesłyszalnych.

SoftBlue, jako jedna z niewielu polskich firm, jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency – ESA) - to międzynarodowa organizacja powołana w celu realizacji wspólnego, europejskiego programu badania i wykorzystania przestrzeni kosmicznej. Spółka na stałe współpracuje również z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 2 w Bydgoszczy.

Specjalizacje

Adres

ul. Jana Zamoyskiego 2B, 85-063 Bydgoszcz

Telefon

+48 52 321 28 02

Adres www

http://softblue.pl