Physcomp

Physcomp Przedsiębiorstwo Naukowo-Techniczne działa od 1 lutego 1999 roku. Początkowo głównym obszarem działalności firmy było tworzenie i obsługa systemów baz danych dedykowanych dla odbiorców z sektora usług medycznych. Firma posiada w swojej ofercie rozwiązania informatyczne umożliwiające rejestrację usług medycznych oraz prowadzenie sprawozdawczości i rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia. W miarę rozwoju firmy środek ciężkości został przesunięty w stronę rozproszonych systemów bazodanowych z interfejsem opartym o sieć WWW. Są to m. in. systemy obiegu dokumentów oraz systemy wspomagające podejmowanie decyzji biznesowych. Oferujemy rozwiązania oparte o technologie związane z produktami Microsoft takimi jak Windows Server oraz SQL Server. Oprogramowanie tworzone jest z użyciem języka C# oraz VB.NET, a rozwiązania internetowe bazują na technologii ASP. NET w modelu MVC.

Osobnym obszarem działalności firmy jest projektowanie i budowa niestandardowych urządzeń w obszarze mechatroniki czyli automatyzacji procesów oraz urządzeń kontrolno-pomiarowych wykorzystujących systemy informatyczne. Jesteśmy autorami kilku prototypowych rozwiązań urządzeń laboratoryjnych i diagnostycznych. W swojej działalności łączymy wiedzę z zakresu fizyki doświadczalnej oraz informatyki oferując klientom innowacyjne rozwiązania wykorzystujące aktualne zdobycze nauki i techniki.

Firma aktywnie uczestniczy w projektach finansowanych z funduszy Unii Europejskiej i posiada potencjał, dzięki któremu może być partnerem w realizacji projektów badawczo-rozwojowych w ramach Programu Horyzont 2020.

 

Physcomp_logo

Specjalizacje

Adres

ul. Ogrody 7/132, 85-870 Bydgoszcz

Telefon

+48 604 50 11 09