W tym roku po raz trzeci na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego odbędzie się publiczna prezentacja projektów studenckich wykonanych przez studentów IV roku Informatyki UKW przy współpracy z Bydgoskim Klastrem Informatycznym w ramach „Zespołowego Projektu Informatycznego”.

Prezentacja odbędzie się 8 stycznia 2019 od godziny 9.30 w Sali Koncertowej, Kopernika 1.

Studenci kierunku Informatyka, prowadzonego przez Instytut Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW, przy współpracy z Bydgoskim Klastrem Informatycznym realizują przedmiot „Zespołowy projekt informatyczny”, w ramach którego pracują nad programistycznym zadaniem projektowym.

Z Bydgoskiego Klastra Informatycznego do współpracy przystąpiło osiem firm: Atos, BSB, Logon, Physcomp, RevDeBug, SLICAN, Softmaks.pl, Syneo.pl, każda firma pracuje z jednym zespołem projektowym. Dyrektorzy, kierownicy i pracownicy zarządzający na co dzień
projektami IT, dzielą się swoim zawodowym doświadczeniem.

Podczas zajęć studenci realizowali zadania, których są autorami. Mieli na to rok. Praktyczne podejście do programowania ma dać studentom możliwość poznania jego specyfiki i tajników. Z kolei pracodawcy przekazują wiedzę potrzebną w pracy zawodowej.

Dla wielu firm jest to także naturalna forma znalezienia przyszłych współpracowników, natomiast studentom daje możliwość sprawdzenia siebie i spojrzenia na swój pomysł nie tylko okiem programisty, ale i menedżera. Co ważne, jest to kolejne działanie wśród członków Bydgoskiego Klastra Informatycznego, które będzie miało wpływ na poziom nauczania i edukacji w naszym regionie.

Zapraszamy na prezentację przedstawicieli nie tylko przedsiębiorstw zaangażowanych w przygotowanie projektów, ale także innych firm z branży IT, zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Informatycznym lub rozważającym możliwość współpracy z naszą organizacją.

Ze względów organizacyjnych uprzejmie proszę o zgłoszenie chęci przybycia na prezentacje – mailem na adres: biuro@bki.org.pl do dnia 07.01.2019 r. do godziny 13:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *