W miniony weekend w budynku Biblioteki UKW odbył się organizowany przez Klaster I Bydgoski Hackaton. Do konkursu zgłosiło się ponad 40 osób, uczestnicy utworzyli 7 zespołów.

Przez 24 godziny pracowano nad programem demonstrującym „w czym komputer jest lepszy od człowieka”.

Hackaton był konkursem skierowanym do programistów i studentów informatyki. Podczas finału okazało się, że wszyscy uczestnicy są jeszcze studentami, a nawet uczniami Zespołu Szkół Elektronicznych. Stąd też ucieszyły zwycięzców zaproponowane płatne staże w firmach informatycznych: Atosie, Eximo Project i Syneo.pl. Zwycięskie ekipy mogą również liczyć na udział w programie staży i praktyk iQor Global Services – Drużyna iQora z szansą na stypendia i nagrody.

Zespół, który zdobył I miejsce, składał się właśnie z najmłodszych uczestników. Zwycięzcy otrzymali dodatkowe nagrody, ufundowane przez członków Bydgoskiego Klastra Informatycznego, firmę T Komp i Domena.pl

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i pasją. Pokazano niezwykle ciekawe projekty, bardzo często były to prototypy, które młodzi programiści planują rozwijać.

Żegnając się, uczestnicy dziękowali za pomysł na tego typu imprezę, jej formułę i atmosferę.

Wszyscy życzyli sobie spotkania w kolejnej edycji za rok.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *