Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia jest organizatorem ogólnopolskiego rankingu szpitali „Bezpieczny Szpital”. W tegorocznej XIII edycji, po krótkiej przerwie, na pozycję lidera rankingu wróciło Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy.

Bydgoskie Centrum Onkologii jest jednym z najnowocześniejszych szpitali w Polsce. Zwraca uwagę zarówno architektura – m.in. nowoczesny kompleks – Centrum Rehabilitacji Paris,  wybudowany na potrzeby pacjentów i ich bliskich Hotel Pozyton, położenie w sąsiedztwie Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego, ale przede wszystkim wyznaczanie przez szpital nowych trendów w medycynie. Na tle innych placówek, Centrum Onkologii wyróżnia specjalistyczna platforma internetowa, która umożliwia sprawną komunikację szpitala z pacjentami, usprawnia rejestrację i gwarantuje pełną informację medyczną. Ponadto w Centrum chorzy mają do dyspozycji restaurację, w której zapewnione są posiłki w odpowiedniej dla siebie ilości i według własnego wyboru. W Hotelu Pozyton  pacjentom onkologicznym w ramach Pakietu Onkologicznego udostępniane są bezpłatne noclegi a Centrum Rehabilitacji Paris oferuje szeroki wachlarz zabiegów rehabilitacyjnych, włącznie z basenem, sauną, grotą solną i siłownią.

Akredytacja której udziela Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia jest światową  metodą zapewniającą  w najwyższym stopniu poziom świadczonych usług i bezpieczeństwo pacjentów.

W rankingu TOP 100 Centrum Onkologii otrzymało najwięcej punktów w obszarach: zarządzanie, jakość obsługi, opieka medyczna, jakość usług i certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta oraz analiza zdarzeń i skarg.

Dodatkowo Centrum Onkologii otrzymało nagrodę w kategorii „Jakość opieki medycznej”.

W pierwszej dziesiątce na miejscu ósmym uplasował się także 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej z Bydgoszczy.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Szczegółowe wyniki z dokładną punktacją znajdują się w zakładce „WYNIKI 2016”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *